مبل سلطنتی ، آیا شما از مبلمان در منزل خود استفاده می کنید؟ چندین سال پیش وسایلی به نام مبل برای نشستن طراحی و تولید شدند.

در ابتدا این وسیله فقط در خانه ی اشراف و افراد پولدار دیده می شد اما امروزه مبل ها در مکان های مختلفی مثل منازل، مطب ها، هتل ها، اتاق های انتظار، بیمارستان ها و… مورد استفاده قرار می گیرند. مبلمان انواع مختلفی دارند که شامل مبل راحتی، مبل استیل، مبل سلطنتی و مبل کلاسیک می باشد.

مبل سلطنتی

یکی از محبوب ترین مدل های مبلمان در ایران مبل سلطنتی می باشد. مبل های سلطنتی همانطور که از اسمشان پیداست حالت سلطنتی و اشرافی دارند. این نوع مبلمان ویژگی های منحصر به فردی دارند که باعث استفاده گسترده آن ها شده است.

چند نمونه از برجسته ترین ویژگی های مبلمان سلطنتی وجود تاج، دسته های چوبی، وجود منبت کاری های بسیار ظریف و زیبا روی دسته مبل، پایه ها و تاج مبل، ارتفاع نسبتا زیاد و… می باشد. مبل های سلطنتی از چوب، پارچه، فوم و ابر ساخته می شوند.

چوب هایی که در ساخت مبل های سلطنتی استفاده می‌شوند بسیار مقاوم و با کیفیت می باشند. برای مثال چند نمونه از چوب هایی که برای ساخت مبل سلطنتی از آنها استفاده می شود شامل: چوب درخت گردو، چوب درخت راش، چوب درخت سفید، چوب درخت بلوط و… می باشد.

پارچه های مبل های سلطنتی نیز بسیار متنوع و خاص هستند. این مبلمان در طرح‌ها، مدل‌ها، رنگ ها و جنس های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. همانطور که گفته شد همه ی ما منبت کاری های بسیار ظریف و زیبایی که روی دسته ها، پایه و تاج مبل های سلطنتی حکاکی شده است را دیده ایم که حالتی اشرافی به مبلمان داده است.

مبلمان سلطنتی معمولا تاج دارند و همین تاج ها باعث ایجاد حالت اشرافی و سلطنتی در این مبلمان شده است. مبل سلطنتی معمولاً وزن بسیار زیادی دارد و یکی از دلایل مرغوبیت و عمر بالای این مبلمان نیز سنگین بودن آن می باشد. مبل های سلطنتی به صورت سه نفره، دو نفره و یک نفره تولید می شوند.

همه ی شما عزیزان می توانید مبلمان سلطنتی را به صورت ۷ نفره ۹ نفره و ۱۲ نفره تهیه نمایید. مبل های سلطنتی با توجه به کیفیت و مرغوبیتی که دارند قیمت نسبتا بالایی دارند. قیمت این مبل ها از مبلمان راحتی بیشتر است.